Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

OSP Trelkowo najpopularniejszą jednostką Powiatu Szczycieńskiego!

2018-05-10 16:04:22 (ost. akt: 2018-05-10 16:13:20)
Dzień Strażaka Ochotnika

Olsztyn-Obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka Ochotnika, wręczenie nagród w konkursie sms-owym  GO Nz. OSP które nie są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego II miejsce Trelkowo

Dzień Strażaka Ochotnika Olsztyn-Obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka Ochotnika, wręczenie nagród w konkursie sms-owym GO Nz. OSP które nie są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego II miejsce Trelkowo

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rywalizacja o podium trwała do samego końca. Jednak głosami naszych czytelników zwyciężyła po raz drugi jednostka OSP Trelkowo.

— Wasza praca jest nie do przecenienia. Jesteście armią ludzi zaangażowanych, armią ludzi odpowiedzialnych. I nie jest to, żadne pospolite ruszenie, a sprawnie działająca organizacja. Specjalne ukłony należą się waszym rodzinom, które też tkwią w pełnej gotowości, gdy wy jedziecie na akcję. Dziękuję wam, że jesteście i trwacie — podkreślał marszałek Gustaw Marek Brzezin, wręczając tym najbardziej doświadczonym i wyróżniającym się specjalne odznaczenia. Przyznano Złote Znaki Związku Ochotniczych, Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza, a także po dwa złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi Dla Pożarnictwa.
OSP Trelkowo po raz drugi zostało wybrane najpopularniejszą jednostką powiatu szczycieńskiego. Ochotnicy z Trelkowa znależli się również na drugim miejscu rankingu wojewódzkiego OSP niewłączonych do KSGR.
— Ten konkurs jest odzwierciedleniem tego, jak nas ludzie postrzegają — uważa Adam Pasztelaniec, gospodarz OSP Trelkowo, jednostki, która od wielu tygodni nie schodzi z pierwszego miejsca rankingu regionalnego. — A ludzie widzą, co robimy!
W OSP Trelkowo działa 29 osób, w tym cztery kobiety. — Mamy dużo chęci, żeby nieść pomoc bliźniemu — mówią ochotnicy.
Ryszard Mróz, prezes tej jednostki, od lat jest rolnikiem. Nie kryje, że druhom przydałaby się nowa remiza, bo w obecnej jest trochę ciasno.
Jest dumny ze swoich druhów, którzy chętnie integrują lokalną społeczność. — Organizują zabawy i pokazy. Nic dziwnego, że wielokrotnie usłyszeli dobre słowo z ust mieszkańców. Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszą jednostkę — mówi pan Ryszard.

Gratulujemy naszym dzielnym Strażakom Ochotnikom i życzymy wszystkiego najlepszego i co najważniejsze tylu powrotów co wyjazdów!

Top 10
1. Trelkowo
2. Piasutno
3. Gawrzyjałki
4. Spychowo
5. Olszyny
6. Dźwierzuty
7. Długi-borek
8. Wilamowo
9. Pasym
10. Lesiny Wielkie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages