Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Zrewitalizują rynek w Pasymiu

2018-01-06 12:06:13 (ost. akt: 2018-01-06 12:09:42)

Autor zdjęcia: UMiG Pasym

Ponad 4 mln kosztować będzie rewitalizacja – przebudowa rynku staromiejskiego w Pasymiu, z czego 3/4 wyniesie dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Przewidywany termin zakończenia prac przewidywany jest na koniec czerwca br.

We wtorek, 2 stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Pasymiu Burmistrz Cezary Łachmański podpisał umowę z prezesem zarządu firmy NOVUM Sp. z o. o. Sp. k. Sławomirem Chmielińskim na realizację inwestycji pn. „Rewitalizacja – przebudowa rynku staromiejskiego w Pasymiu – utworzenie strefy integracji i aktywizacji społecznej”. Firma Novum wykona prace w oparciu o przygotowany wcześniej projekt rewitalizacji, który został sporządzony w oparciu o wytyczne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. W ramach realizacji inwestycji na ciągach jezdnych zostanie ułożony historyczny bruk kamienny, natomiast plac spacerowy w centrum i chodniki zostaną wyłożone płytami granitowymi.

Projekt zakłada, że na rynku pozostaną miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. W posadzce zostanie uwidoczniony fragment fundamentu dawnego Ratusza, który został odsłonięty w trakcie prowadzonych w 2016 roku prac archeologicznych. Poza tym rewitalizacji poddana zostanie stara studnia i znajdujący się w jej pobliżu XVIII-wieczny bruk kamienny. Pojawi się nowa zieleń oraz obiekty małej architektury.

Pieniądze na realizację inwestycji gmina Pasym pozyskała ze środków Unii Europejskiej w ramach członkostwa w Sieci Miast Cittaslow. Po pozytywnie zweryfikowanym wniosku o dofinansowanie w dniu 30 listopada 2017 r została podpisana z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowa o dofinansowanie zadania.
Kwota realizacji inwestycji zgodnie z podpisaną dziś umową wynosi 4 170 910, 24 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 3 058 819,20 zł.

Firma planuje przejąć plac budowy od Inwestora w najbliższy poniedziałek, tj. 08.01.2018 r. Przewidywany termin zakończenia prac na rynku to koniec czerwca 2018 roku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages