Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Pokazali jak bezpiecznie przejść przez jezdnię

2017-10-16 09:13:47 (ost. akt: 2017-10-16 09:22:03)
Policjanci odwiedzili dzieci

Policjanci odwiedzili dzieci

Autor zdjęcia: materiały KPP Szczytno

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Przysłowie to mówi nam, że wiedza i umiejętności, które zdobywamy w czasie dzieciństwa pozostają nam na całe życie. Dlatego szczycieńscy policjanci podczas licznych spotkań z najmłodszymi wpajają im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, by dzieci w przyszłości były odpowiedzialnymi dorosłymi.

Policjanci wykonując swoje zadania z zakresu szeroko pojętej profilaktyki i prewencji wiele czasu poświęcają na spotkania z najmłodszymi. Na przykład mł. asp. Artur Magnuszewski - dzielnicowy z Pasymia - wraz z Anną Adamczyk pracownikiem referatu Rozwoju Miasta i Gminy Pasym odwiedzili najmłodszych mieszkańców gminy. Celem wizyty była rozmowa na temat bezpiecznych zachowań na drodze i przekazanie dzieciom elementów odblaskowych. Teraz każda z przekazanych kamizelek oraz zawieszek będzie wykorzystana przez dzieci i ich opiekunów w czasie poruszania się po drogach, tak aby idący drogą piesi byli widoczni dla kierowców aut.
W miniony piątek (29.09.2017) obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak się okazało to też była dobra okazja do spotkania dzieci z policjantami. Szczycieńską jednostkę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy bez skrupułów poddali testowi znajomości mnożenia Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasza Bzymka. Jak się okazało szef szczycieńskich policjantów mnożenie ma w małym palcu jednej ręki. Nie bez znaczenia jest fakt, że mama komendanta była nauczycielką matematyki. Dzieci opowiedziały policjantom o swojej pasji do matematyki (wśród nich znaleźli się laureaci lokalnego konkursu o miano mistrza tabliczki mnożenia). Policjanci natomiast przypomnieli dzieciom jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze, a Komendant mł. insp. Tomasz Bzymek na pamiątkę wizyty wręczył im odblaski.
Prawidłowe i bezpieczne zachowanie na drodze to temat przewodni, spotkań pod nazwą „Przedszkolaki przechodzą przez pasy”. Podczas wrześniowych i październikowych przedsięwzięć policjanci uświadamiają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, że uwaga, skupienie i obserwowanie jezdni, to niezwykle ważne elementy przy przechodzeniu przez drogę. Dlatego szczycieńscy policjanci ruchu drogowego wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką odwiedzili dzieci z dwóch miejskich przedszkoli. Funkcjonariusze ruchu drogowego w sposób szczególny uczyli dzieci, ponieważ wstrzymując na chwilę ruch, umożliwili im bezkolizyjne przejście przez przejście, zapewniając tym samym bezpieczeństwo najmłodszych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2351684 | 83.9.*.* 16 paź 2017 09:39

    No dobra, słuszne działania. Jednak czy tego typu akcja, wynikająca z realizacji ustawowych zadań policji, jest wydarzeniem wartym odnotowania i głoszenia przez media???

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages