Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Spalone kino w Pasymiu nie będzie już straszyć!

2017-10-01 12:52:28 (ost. akt: 2017-10-01 11:55:32)

Autor zdjęcia: Arch. NM

W poniedziałek, 25 września Burmistrz Cezary Łachmański i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej-Siedziby Klubu Integracji Społecznej”. Centrum powstanie w budynku po spalonym kinie "Perkoz" w Pasymiu.

Przypomnijmy. W nocy z 21 na 22 marca 2017 roku spłonął doszczętnie dach budynku. Szczycieńscy policjanci kryminalni, działając na podstawie własnych ustaleń, zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Pasym, który doprowadził do spalenia dachu opuszczonego budynku przy ulicy Dworcowej w Pasymiu. Okazało się, że mężczyzna podczas gaszenia palonego przez siebie papierosa, w wyniku niedbalstwa, zaprószył ogień z niedopałka. Doprowadziło to do całkowitego spalenia drewnianej konstrukcji dachu wraz z poszyciem, a także do opalenia powierzchni poddasza.
Zdarzenie to pokrzyżowało nieznacznie plany pasymskiego samorządu, który wraz z końcem marca miał złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach uczestnictwa w Sieci Miast Cittaslow. Jednak dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego termin został wydłużony o miesiąc. W tym czasie wykonano dodatkową dokumentację techniczną dotyczącą odbudowy dachu. Nie udało by się to gdyby nie dobra współpraca z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Olsztynie i Starostwem Powiatowym w Szczytnie.
Centrum Aktywizacji Społecznej - Siedziby Klubu Integracji Społecznej zostanie utworzone w budynku po byłym kinie „Perkoz” w Pasymiu, który od 2013 roku był nieużytkowany a w niedalekiej przyszłości odzyska swój dawny kształt i będzie stanowił wizytówkę Pasymia.
Gmina Pasym jest na etapie ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych na obiekcie. Całość inwestycji została oszacowana na ponad 5 milionów złotych brutto. Wkład własny Gminy Pasym to 940 905,00 zł., natomiast dofinansowanie wyniesie 4209 095,00 zł.
Jest to kolejna duża inwestycja, którą realizuje Gmina Pasym. Rozpoczęły się już prace remontowe na obiekcie Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym zostanie utworzone Centrum Wspierania Rodziny. Miasto czeka jeszcze na zatwierdzenie złożonego w czerwcu br. w Urzędzie Marszałkowskim wniosku dotyczącego „Rewitalizacji Rynku Staromiejskiego w Pasymiu”.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. macx #2344031 | 94.254.*.* 5 paź 2017 11:51

  trzeba poupychac pociotków w panstwowej instytucji wiec sie stowrzy centrum, pierwszy najlogiczniejszy pomysl to mieszkania dla potrzenbujacychy. politycy w sierpniu przed wyborami o takich zaczna myslec :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. M... #2341465 | 80.187.*.* 2 paź 2017 14:07

  A co to ma być za "Centrum Aktywizacji Społecznej-Siedziba Klubu Integracji Społecznej" i czemu ma to służyć ???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pasim #2341021 | 88.199.*.* 1 paź 2017 21:18

   kolejny urząd??? Nie lepiej ten budynek zaadaptować na mieszkania komunalne?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages