Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Pasymia

2017-09-29 09:00:00 (ost. akt: 2017-09-28 22:16:30)

Autor zdjęcia: UMiG Pasym

Ryba, ryba, ryba… Niosło się nad jeziorem Kalwa w Pasymiu. W niedzielę, 24 września od rana trwały tam spławikowe zawody wędkarskie.

Każdy, kto jest pasjonatem wędkarstwa lub zna zagorzałego wędkarza z pewnością wie, że wędkowanie jest czynnością często wykraczającą poza granice zwykłego hobby, uprawianego okazjonalnie i dla przyjemności. Dla wielu osób, które umiłowały sobie spędzanie czasu nad wodą i łowienie ryb, wędkarstwo jest nieodłączną częścią życia i najważniejszą formą spędzania wolnego czasu.
Zawody wędkarskie odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Pasym – Cezarego Łachmańskiego. Organizatorami byli Edyta Adamczyk, Roman Sitko i Romuald Małkiewicz. Zawody tradycyjne odbyły się nad bulwarem j. Kalwa. Łącznie udział wzięło 22 zawodników. Były to zawody kończące wędkarski sezon letni w gminie Pasym.
- Wędkarstwo jest pasją, którą najczęściej przechodzi z pokolenia na pokolenie - opowiądają wędkarze. - Wędkarstwo jest powszechnie uważane za męski sport, jednak nie brakuje kobiet, które również chętnie spędzają czas w ten sposób. Dla większości z nas - pasjonatów, wędkarstwo jest jedną z najlepszych metod relaksu, a przy tym źródłem wielkich emocji i satysfakcji. Nieodzownym elementem życia wędkarzy są spotkania z innymi pasjonatami, podczas których dochodzi do wymiany doświadczeń, informacji oraz historii i anegdot związanych z wyjazdami na łowiska. Właśnie takie zawody to doskonała okazja do spotkań i wymiany doświadczeń. Nie najważniejsza jest wygrana - zapewniają.

Klasyfikacja:
1. Andrzej Zdrodowski - 5980 pkt.
2. Piotr Lindeman - 5800 pkt.
3. Sławomir Urban - 5625 pkt.
4. Stanisław Pietrucha - 4205 pkt.
5. Janusz Darasz- 5035 pkt.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages