Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Międzygminne Targi Przedsiębiorczości

2016-09-17 18:00:00 (ost. akt: 2016-09-16 13:26:30)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

W Pasymiu odbyły się Międzygminne Targi Przedsiębiorczości. Imprezę otworzyli wystrzałem z armaty wojewoda Artur Chojecki, burmistrz Pasymia Cezary Łachmański oraz Janusz Kwiecień przedsiębiorca z gminy Świętajno.

Na sobotnio-niedzielnych targach (9-10 września) pojawiło się ponad 70 wystawców. Przez dwa dni na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad jeziorem Kalwa w Pasymiu prezentowali się wystawcy. Głównym celem targów była promocja lokalnych podmiotów gospodarczych w kraju i za granicą, nawiązanie nowych kontaktów oraz zachęcenie poszczególnych inwestorów do lokowania swoich interesów na terenie gmin. Organizatorami targów było pięć gmin z naszego powiatu: Pasym, Świętajno, Rozogi, Dźwierzuty i Jedwabno.Targi rozpoczęły się od symbolicznego wystrzału z armaty napoleońskiej. Po oficjalnym powitaniu gości, każda z gmin przedstawiała swój potencjał rozwojowy, jaki mogą wykorzystać potencjalni inwestorzy. W dalszej części firmy z terenu pięciu gmin zaprezentowały swoją ofertę. Odbyły się również panele dyskusyjne dotyczące możliwości rozwoju gmin.
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uważa, że takie działania trzeba wspierać i brać z nich przykład. Jak podkreślał podczas targów, domeną Polaków jest przedsiębiorczość, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i przekuwanie ich w sukcesy gospodarcze.
— Takie targi to bardzo cenna i ważna inicjatywa tego typu w naszym województwie — zwracał się do zgromadzonych Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski. — Często mówi się, że jesteśmy regionem najbiedniejszym, o największym bezrobociu i najczęściej korzystamy z pomocy społecznej — tak mówią wskaźniki. Odpowiedzią na to jest dostrzeżenie i promowanie właśnie lokalnej przedsiębiorczości. Z taką właśnie ideą promowania przyszedł do mnie pan burmistrz Pasymia Cezary Łachmański. Ta inicjatywa powinna być czymś, co zarazi jeszcze innych — mówił.
Targi były okazją do promocji gmin, zaprezentowania wyrobów i usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców, wymiany doświadczeń i nawiązywania wzajemnych kontaktów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages