Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Marek Zieliński wygrał zawody wędkarskie nad jeziorem Kalwa

2016-09-16 16:00:00 (ost. akt: 2016-09-16 12:18:06)

Autor zdjęcia: Paweł Salamucha

W niedzielę, 11 września na wodach jeziora Kalwa w Pasymiu rozegrano ostatnie z cyklu zawody wędkarskie Amatorskie Grand Prix Pasym 2016. Najlepszym wędkarzem został Marek Zieliński ze Szczytna.

Niedzielne zawody były czwartymi rozegranymi na wodach pasymskiej Kalwy i chociaż jak śmieli się wędkarze – ryby wielkością przypominały te akwariowe, to niektórym po zważeniu udało się ich złowić aż 7 kg.
Najlepszym wędkarzem Amatorskich Zawodów Grand Prix Pasym 2016 został Marek Zieliński ze Szczytna. Zwycięzca uzyskał najwyższą ilość punktów w rozgrywkach. Na wynik końcowy składała się suma punktów uzyskanych w 3 z 4 potyczek. W nagrodę „król wędkarzy” otrzymał telewizor.
– Moja przygoda z wędkarstwem rozpoczęła się bardzo dawno temu, byłem jeszcze dzieckiem - mówi Marek Zieliński zwycięzca tegorocznych zawodów. - Dziesiątki tysięcy przebytych kilometrów, setki odwiedzonych zbiorników i rzek oraz niezliczona ilość zawodów, w których uczestniczyłem, dały mi pokaźny bagaż doświadczeń. Takie zawody to sama przyjemność. Muszę przyznać, że czułem się na nich jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Udało mi się wyciągnąć nawet półkilogramowe ryby, choć zazwyczaj nie ważę swoich zdobyczy– mówi.
Wędkarz należy do szczycieńskiego koła wędkarskiego „Sokół”. I jak podkreśla wędkarstwo to jego hobby i pasja. W jego życiu ważniejsza jest tylko żona i dzieci, ale trzecie miejsce zajmują już ryby. A jaka była największa ryba, którą udało mu się złowić? Pan Marek od razu odpowiada, że... żona. Gdy ją poznał ważyła 54 kilo.
- Organizacja zawodów i cała atmosfera był znakomite - mówi zwycięzca. - Należą się podziękowania organizatorom i sponsorom, dzięki którym otrzymaliśmy świetne nagrody. Mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze niejednokrotnie wezmę udział w takich zmaganiach - dodaje.
Na drugim miejscu stanął Adam Wicha, który za swój wynik otrzymał mikrofalówkę, trzeci wynik uzyskał Michał Jędras, za co otrzymał od organizatorów i sponsorów blender. Następnie przyszedł czas na zregenerowanie sił przy grillu. Kolejnym zaś punktem niedzieli było podsumowanie projektu Aktywny Pasym. Wzięli w nim udział uczestnicy i instruktorzy, którzy swoim podopiecznym wręczyli dyplomy i drobne nagrody.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages