środa, 24 lipca 2019. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Mama i córka bohaterkami wernisażu

2016-06-10 21:22:29 (ost. akt: 2016-06-12 20:58:08)

Autor zdjęcia: Paweł Salamucha

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu odbył się niecodzienny wernisaż. Na wystawie zatytułowanej „Wystawa malarska dwóch pokoleń” swoje prace zaprezentowały mama i córka - Grażyna i Bogumiła Kowiel.

Przybyli na wernisaż do MOK w Pasymiu goście oglądali z zainteresowaniem ekspozycję mamy i córki. Prace Grażyny i Bogumiły Kowiel przyciągały wzrok każdego człowieka wręcz hipnotyzując go. Prezentowane obrazy zachwyciły przybyłych, część z nich od razu znalazła nabywców. Po części oficjalnej goście wzięli udział w części towarzyskiej. Przy słodkim poczęstunku oglądali prezentowane prace, dyskutowali, żartowali, planując kolejne spotkania.
Pani Grażyna Kowiel urodziła się w 1963 roku w Jedwabnie. Od 48 lat mieszka na terenie Gminy Purda w Prejłowie. Malarstwem zajmuje się od 29 lat. Maluje w technikach: olejnej, gwaszowej, akrylem, akwarelą i pastelą suchą. Uczestniczy w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. Głównym tematem jej malarstwa są kwiaty, pejzaż, martwa natura i architektura. Należy do Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz do Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Pojezierze.
Córka Bogumiła Kowiel urodziła się w 1987 roku w Olsztynie. Obecnie wraz z mamą mieszka w Prejłowie. Grafiką zajmuje się od 9 lat, a głównym tematem jej prac są konie. Należy, również jak jej mama, do Związku Plastyków Warmii i Mazur.
Inicjatorem organizacji wystawy wyszła mieszkanka gminy Pasym Grażyna Brzezińska oraz pracownicy MOK.
- Dobro zawsze wraca z podwójną mocą - mówi Grażyna Brzezińska. - Dwa razy otarłam się o śmierć, dlatego doceniam każdy dzień i udzielam się społecznie. Pieniądze z wylicytowanych obrazów przeznaczone zostaną na leczenie naszej malarki oraz dziecka z jej rodziny. Warto pomagać - zapewnia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages