Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zapraszamy na debatę „Bezpieczeństwo osób starszych”

2015-09-28 12:36:36 (ost. akt: 2015-09-28 13:04:19)
sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do uczestnictwa w debatach gminnych „Bezpieczeństwo osób starszych”, które odbędą się 1 października w Pasymiu oraz 8 października w Dźwierzutach.

W najbliższy czwartek, 1 października, o godz. 12.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu (Rynek 10A) na debatę gminną „Bezpieczeństwo osób starszych”. Kolejna debata gminna o tej samej tematyce odbędzie się 8 października, o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach ( ul. Pasymska 2 ).

Spotkania w Pasymiu i Dźwierzutach rozpoczynają cykl debat, które odbędą się także na terenie pozostałych gmin. Troska o zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym jest jednym z ważnych zadań jakie przyświecają pracy Policji, jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji pozarządowych. Wspólne działanie wielu podmiotów może przynieść wymierne efekty w postaci eliminowania zagrożeń w życiu codziennym na jakie mogą być narażone osoby starsze.

Celem debat jest zwrócenie uwagi mieszkańców gmin na osoby starsze żyjące wśród nas oraz sytuacje i zagrożenia, które mogą w niekorzystny sposób wpływać na funkcjonowanie osób w podeszłym wieku. Zagrożenia, na które narażone są osoby starsze wynikają niejednokrotnie z dużego zaufania jakim obdarzają oni innych ludzi oraz braku należytej czujności wobec osób obcych. Chcielibyśmy wspólnie upowszechnić takie zachowania, które nie dopuszczą do sytuacji krzywdzenia osób starszych i ograniczą szkodliwe dla nich zjawiska. Ponadto chcemy przypomnieć jak ogromną rolę w prawidłowym życiu rodzin pełnią osoby ze starszego pokolenia, które posiadają duże doświadczenie i mądrość życiową, z której mogą korzystać młodsze pokolenia.

Uważając, że każdy z nas może przyczynić się do bezpiecznego życia osób starszych zapraszamy do udziału w debatach gminnych „Bezpieczeństwo osób starszych” .

Źródło: KPP Szczytno
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages