środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

694 tysiące na inwestycje

2015-01-22 08:36:34 (ost. akt: 2015-01-22 13:47:59)

W tegorocznym budżecie radni i burmistrz zapisali 694 tysiące na inwestycje. Nie jest to kwota imponująca, ale jak podkreśla burmistrz – priorytetem jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Gmina Pasym w ubiegłym roku znalazła się na granicy bankructwa. Lekiem, który miał ją uratować były obligacje i sprzedaż ziemi. Mimo że sytuacja poprawiła się, daleko jej do ideału. Władza spodziewa się w tym roku dochodów rzędu prawie 17 milionów. Wydatki nieznacznie przekroczyły 16 milionów. Największą tegoroczną inwestycją będzie budowa sieci wodociągowej prowadzącej przez miejscowości Miłaki, Miłuki i Krzywonoga. Inwestycja będzie kosztowała prawie 280 tys. Zmodernizowana zostanie też oczyszczalnia ścieków. W budżecie zapisano też środki na budowę kanalizacji w Narajtach i Waplewie. Dopełnieniem inwestycji są wydatki na modernizację uzdatniania wody w Gromie i budowę chodnika w tej samej miejscowości.
Z budżetu wycięto m.in. budowę wodociągu i kanalizacji na półwyspie Ostrów, przebudowę ulicy Polnej, a także oświetlenia.

Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages