Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zapraszamy do Pasymia na Koncerty Organowe

2014-06-30 08:11:18 (ost. akt: 2014-06-30 08:21:33)

W sobotę, 5 lipca , po raz kolejny w pasymskim kościele ewangelickim rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Jako pierwsi dla publiczności wystąpią Klaudia Camilla Twardzik (organy) oraz Sztokholmski Kwintet Dęty "Pro Musica".

Klaudia Camilla Twardzik w roku 2013 ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie organów Pana Wiktora Włudyka. W 2007 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Szczytnie. We wrześniu 2009 r. na VII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów w grupie młodszej zdobyła I miejsce. W latach szkolnych 2009/2010 oraz 2010/2011 była stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów Prof. Juliana Gembalskiego. Koncertowała w kraju (m.in. Pasym, Giżycko, Olsztyn, Katowice, Jastrzębie Zdrój) i zagranicą (Landau- Niemcy). 


Sztokholmski Kwintet Dęty ”Pro Musica”

Kwintet powstał w 2007 roku. Utworzyło go pięciu muzyków, członków amatorskiej orkiestry symfonicznej Pro Musica. Muzykowaniu poświęcają oni znakomitą część swojego wolnego czasu. Poza grą w kwintecie systematycznie występują także w innych zespołach muzyki kameralnej i w orkiestrach symfonicznych w Sztokholmie, a także jako soliści. Małgorzata Zowczak jest nauczycielem gry na flecie. Pierwszy publiczny występ Kwintetu miał miejsce w 2010 roku na dorocznym koncercie Stowarzyszenia Mazerskiego, ważnej instytucji muzycznej stolicy Szwecji. Od roku 2011 występ Kwintetu otwiera doroczną serię letnich koncertów organizowanych przez Niemiecki Kościół Parafialny św. Gertrudy w Sztokholmie. Wśród występów zespołu znalazły się m.in. koncerty na Nordyckiej Konferencji Muzykologicznej i w Stowarzyszeniu Krzewienia Kultury Muzycznej, a także wspólne koncerty z orkiestrą Pro Musica. Wiosną 2013 zespół wystąpił w kościele DjurgĆrdskyrkan ze sławnym dziełem Carla Nielsena na kwintet instrumentów dętych.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages