środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

8 milionów z obligacji

2014-06-06 09:39:38 (ost. akt: 2014-06-06 09:41:11)

Emisja obligacji jak mówi burmistrz Bernard Mius – jest dla samorządu sposobem na oddłużenie. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w tej sprawie.

Gmina Pasym wyemituje 8000 obligacji o wartości nominalnej 1000 zł każda, na łączną kwotę 8 milionów. Uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej sesji podjęli radni. Czytamy w niej, że emisja obligacji nastąpi poprzez propozycję nabycia skierowaną do indywidualnych adresatów, w liczbie mniejszej niż 150 osób. Przypomnijmy, że obligacje komunalne to papiery wartościowe emitowane przez jednostkę samorządu terytorialnego. Samorząd otrzymuje od ich nabywców pieniądze, natomiast sam jest zobowiązany do zapłaty obligatariuszom odsetki i wykup obligacji po określonym czasie. — Szukamy banku, który wykupi całość. Obligacje opiewają na 8 milionów. Ta kwota trafi do budżetu gminy i zapewni bezpieczeństwo w zakresie płynności finansowej przy jednoczesnym spełnianiu norm ustawy o finansach publicznych, dotyczących wysokości kosztów obsługi długu — mówi burmistrz Bernard Mius.
Wcześniej radni byli przeciwni, co ich przekonało? — Radni opierali się, ale przekonała ich powaga sprawy. Takie rozwiązanie jest korzystne dla gminy, dzięki temu nie stracimy płynności finansowej i będziemy mogli inwestować — kwituje burmistrz.


Tylko ciekawe informacje:

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages