środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Sołectwa bez kasy

2014-04-24 09:48:22 (ost. akt: 2014-04-24 14:19:04)

Pasymscy radni zdecydowali żeby w tym roku nie przeznaczać dodatkowych pieniędzy na sołectwa. Powodem są oszczędności związane z przyjęciem planu naprawczego. Czy na pewno? — Chodziło o niewielkie kwity – 5-7 tys. na sołectwo. Dzięki tym pieniądzom ludzie mogli zorganizować imprezę, coś naprawić lub zbudować wiatę, teraz nie będą mieli nic — żali się Bernard Mius.

W tym roku w Pasymiu nie będzie funduszu sołeckiego. Wszystko za sprawą przyjętego niedawno programu naprawczego. — Ustawa mówi, że jeżeli gmina przyjmie program naprawczy, to nie wolno wydzielić z budżetu środków na fundusz sołecki — mówi burmistrz Bernard Mius.
Mimo wszystko włodarz znalazł sposób by wesprzeć sołtysów. — Fundusz sołecki przyczynia się do rozwoju samorządności i demokracji. Mieszkańcy wykorzystują te środki na organizację zabaw, budowę wiat, placów zabaw, boisk. Dzięki tym pieniądzom sporo się w ostatnich latach na wsiach zmieniło na lepsze. Dlatego chciałem zrealizować go w inny sposób. Mamy nadwyżkę ze sprzedaży działek. Moim pomysłem było przeznaczenie części tych pieniędzy na sołectwa. Chodziło o kwoty rzędu 5-7 tys — tłumaczy włodarz.
Radni nie zgodzili się z burmistrzem i podczas ostatniej sesji zagłosowali przeciw.


Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages