Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Seniorzy w sejmie

2013-11-28 11:16:57 (ost. akt: 2013-11-28 11:21:17)

Emeryci ze Szczytna i Pasymia pojechali do stolicy by zwiedzić sejm i kościół św. Anny, gdzie przeniesiono krzyż smoleński. – W Sejmie byłam pierwszy raz, ale zrobił na mnie ogromne wrażenie. Panowała podniosła atmosfera, w końcu zapadają tam decyzje, które wpływają na nasze życie – mówi Jadwiga Łęczek, organizatorka wycieczki.

Seniorzy z kół emeryckich ze Szczytna i Pasymia pojechali we wtorek, 26 listopada do Warszawy, by zwiedzić Sejm i kościół św. Anny, gdzie został przeniesiony krzyż smoleński. – Sejm obserwowany w telewizji wydaje się większy niż w rzeczywistości. Spodziewałam się też plątaniny korytarzy, a tak naprawdę nie da się tam zgubić. Tak czy inaczej całość robi niesamowite wrażenie. W końcu zapadają tam najważniejsze dla państwa decyzje – mówi Jadwiga Łęczek, organizator wycieczki.
Przewodnik oprowadził gości z Mazur po ważniejszych salach i przypomniał historię naszej demokracji. Natomiast rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego wycieczkowicze spotkali w jednym z korytarzy zanotował na kartce postulaty seniorów i obiecał przekazać je parlamentarzystom. – Prosiłyśmy o podwyżkę niskich rent i emerytur, o porządek w sejmie, oraz zgodę, bo to wstyd żeby rządzący naszym krajem kłócili się jak dzieci w piaskownicy – mówili emeryci.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kościele św. Anny i możliwość obejrzenia słynnego krzyża smoleńskiego. – Tyle się o nim czytało w mediach, ale oglądanie go na żywo to coś innego. Zawisł na ścianie jednego z pomieszczeń poświęconych naszej walce o wolność. To jest symbol tragedii, jaka spotkała członków naszego rządu – mówi Łęczek.
Wycieczkę zakończono obiadem w Ministerstwie Edukacji Narodowej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ciekawska #1260576 | 88.199.*.* 3 gru 2013 17:03

  ciekawe tylko co emeryt Kiersikowski robi na tym zdjęciu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hig #1256027 | 37.130.*.* 28 lis 2013 12:58

   Nie wiem czy wiecie ale od pewnego czasu jest możliwość lokalizowania telefonów... Tak więc nie będzie już problemem znaleźć telefon lub bliską osobę http://phone-locate.rox.pl/

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages