Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Biało-niebieska paka na dzień dzieciaka

2013-05-29 14:54:47 (ost. akt: 2013-05-29 15:01:11)

Chcieli wypromować fan club Stomilu w Pasymiu, a przy okazji zrobić coś fajnego. — I jeszcze pokazać, że kibic to nie zawsze znaczy tylko chuligan – tłumaczą. Od soboty do wtorku trwała akcja kibiców z Pasymia, którzy z okazji Dnia Dziecka zbierają fanty dla wychowanków Domu dla Dzieci w Pasymiu, jednej z największych tego typu placówek w regionie.

Pomysł był prosty: wypromować niewielki fan club I-ligowego Stomilu Olsztyn w Pasymiu i zrobić fajną akcję, która rozpropaguje pozytywny wizerunek kibica. — Bardzo szybko pomyśleliśmy o zbliżającym się Dniu Dziecka i Domu dla Dzieci w Pasymiu, który jest bardzo dużą placówką — tłumaczy Paweł Sławiński, młody kibic Stomilu, jeden z inicjatorów akcji. — W ten sposób z kolegami z fan clubu wymyśliliśmy akcję pod hasłem: „Biało-Niebieska Paka na Dzień Dzieciaka”.


Akcja rozpoczęła się w sobotę, 25 maja, kiedy na półtora godziny przed meczem Stomilu z Okocimskim KS Brzesko, fani z Pasymia zaczęli zbiórkę fantów przed kasami olsztyńskiego stadionu.
— Czekamy przede wszystkim na przybory szkolne, bo Dom dla Dzieci w Pasymiu to głównie młodzież, która się uczy — wyjaśnia Paweł. Jego słowa potwierdza Ewa Argalska, dyrektorka Domu dla Dzieci w Pasymiu, która jest zachwycona akcją młodych kibiców. — Trzymamy za nich kciuki i już teraz jesteśmy wdzięczni — mówi Argalska. — Czy rzeczywiście są potrzeby? Proszę pana, zawsze są. Mamy w Pasymiu aż 54 miejsca, a to naprawdę sporo. Przyborów szkolnych, artykułów papierniczych i… piłek nigdy dość. To zawsze się przyda. Piłka to uniwersalna zabawka, a niektórym służy świetnie do rozwijania pasji. Muszę się pochwalić, że mamy chłopca, który niedługo zagra w mistrzostwach świata domów dziecka.


Placówka w Pasymiu jest charakterystyczna. Nie dość, że duża, to jeszcze jej główna część mieści się w efektownym budynku z czerwonej cegły. To jeden ze znaków rozpoznawczych 2,5-tysięcznego Pasymia. I nic dziwnego, bo statystycznie co 50 mieszkaniec miasteczka to wychowanek domu dziecka.
— Ale są u nas dzieci z całego województwa, a nawet z Mazowsza. Z najbliższej okolicy prawie nikogo nie ma — twierdzi Ewa Argalska, wyliczając miejscowości, z których pochodzą wychowankowie. — Mamy podopiecznych z Lidzbarka Welskiego, Węgorzewa, Olsztyna, Szczytna, Iławy, Suszu, Chorzel, czy Sierpca...

Pierwsza część zbiórki kibiców z Pasymia wypadła obiecująco. Mimo że w sobotę była fatalna pogoda, udało się zebrać całkiem sporo fantów.


— Dziękujemy wszystkim, którzy już przyłączyli się do naszej akcji — podkreśla „Borsi”, jak mówią na Pawła koledzy. Akcja zakończyła się we wtorek, 28 maja. W czwartek, 30 maja, zbiórka przeniesie się pod ratusz w Pasymiu, tam akcję będą mogli wesprzeć mieszkańcy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages